تفاوت درد استخوانی و درد عضلانی

به دلیل روشی که سیستم اسکلتی عضلانی شما کار می کند، تشخیص دردی که گاهی اوقات احساس می کنید از اسکلت شما می آید یا از ماهیچه ها می تواند دشوار باشد. به هر حال، ماهیچه های شما به طور پیچیده ای در اطراف استخوان های شما پیچیده شده اند و مفاصل شما با بافت های نرمی مانند تاندون ها و رباط ها در کنار هم قرار می گیرند. تشخیص علت درد ممکن است غیرممکن به نظر برسد. خوشبختانه، چند راه خاص وجود دارد که درد عضلانی و استخوانی با هم متفاوت است. دانستن منشاء درد می تواند کمک زیادی به پزشک شما برای تشخیص بیماری کند.

تفاوت درد استخوانی و درد عضلانی در چیست؟

به طور کلی، درد استخوان به عنوان “عمیق تر” یا شدیدتر از درد عضلانی گزارش می شود. درد استخوان نیز می‌تواند بسیار ناتوان‌کننده‌تر باشد: تفاوت‌های بین مچ پا کشیده و مچ پا شکسته را در نظر بگیرید. مچ پا شکسته تیزتر احساس می شود و تسکین درد ناشی از آن با مسکن های بدون نسخه بسیار دشوارتر خواهد بود. درد استخوان بر خلاف درد عضلانی حتی در زمان استراحت نیز آشکار خواهد بود.

در حالی که احتمال اینکه درد عضلانی را تجربه کنید بیشتر از درد استخوانی است و صدمات عضلانی سالانه 55 درصد از آسیب های ورزشی را شامل می شود. کلمه دیگری برای درد عضلانی میالژی است و یک اصطلاح چتر برای تمام بافت های دیگر همراه با عضلات از جمله تاندون ها و رباط ها است. درد عضلانی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد.

دلایل هریک از این دو درد

دلایل درد استخوان

پوکی استخوان
پوکی استخوان یک بیماری است که با افزایش تخلخل استخوان ها در سراسر بدن مشخص می شود. همانطور که استخوان‌های شما تراکم و جرم خود را از دست می‌دهند و در نتیجه متخلخل‌تر می‌شوند، کمتر قادر به حمایت از بقیه بدن شما هستند و درد را تجربه خواهید کرد. بسیاری از مردم تا زمانی که دچار شکستگی نشوند متوجه پوکی استخوان خود نمی شوند.

شکستگی استخوان
شکستگی زمانی است که استخوان های شما می شکند یا می ترکند. این می تواند برای هر یک از استخوان های بدن شما اتفاق بیفتد، از کوچک ترین تا بزرگ ترین و قوی ترین. شکستگی ها بسته به شکل ظاهری و تاثیر آن بر بدن انواع مختلفی دارند.

اکثر افراد متوجه کبودی یا تورم در ناحیه آسیب دیده خود می شوند. آنها ممکن است صدایی مانند ضربه ناگهانی را در طول حادثه که باعث شکستگی شده است شنیده باشند و ممکن است ناحیه بسیار حساس یا دردناک باشد.

سرطان استخوان
انواع مختلفی از سرطان استخوان یا سرطانی که در سلول‌های استخوان شروع می‌شود وجود دارد که می‌تواند باعث ایجاد درد غیرقابل‌توجه شود. برخی از شایع ترین آنها لوسمی، استئوسارکوم، مولتیپل میلوما، کندروسارکوم و لنفوم غیر هوچکین هستند. این سرطان ها به ندرت در افراد مسن ظاهر می شوند و سرطان هایی مانند استئوسارکوما در افراد ده تا سی ساله بیشتر دیده می شود. برخی از علائمی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

  • درد مبهم، عمیق و دردناکی که در هر ناحیه ای که استخوان وجود دارد ظاهر می شود
  • تورم یا التهاب غیر قابل توضیح
  • کاهش وزن ناگهانی و بدون دلیل

تفاوت درد استخوانی و درد عضلانی

تفاوت درد استخوانی و درد عضلانی

 

دلایل شایع درد عضلات

کشیدگی عضلانی
یکی از شایع ترین دلایل درد عضلانی، کشیدگی است. کشیدگی به آسیب به بافت نرم اطراف استخوان، از جمله عضله و تاندون اشاره دارد و با پیچ خوردگی ها از این جهت متفاوت است که رگ به رگ شدن معمولاً رباط را درگیر می کند. کشش ها برای ورزشکاران و کسانی که کارشان شامل حرکات مکرر مکرر است، رایج است، مانند افرادی که در تمام روز جعبه های بسیار سنگین را بلند می کنند.

فیبرومیالژیا
این اختلال درک نادرست باعث درد – میالژی یا درد عضلانی – در سراسر بدن می شود. این بیماری اغلب در زنان تشخیص داده می شود، به طوری که برخی تحقیقات نشان می دهد که 90 درصد از بیماران فیبرومیالژیا را زنان تشکیل می دهند. درد معمولاً غیر قابل توضیح است. خستگی مزمن و سردرد یکی دیگر از علائم شایع این اختلال است.

بیماری های خود ایمنی
این گروه از شرایط به روش‌های مختلفی ظاهر می‌شوند، اما همه نتایج سیستم ایمنی بیش فعال یک فرد است، که سلول‌های ایمنی تولید می‌کند که به بدن خود، از جمله اندام‌ها و ماهیچه‌ها حمله می‌کنند. درد عضلانی، حساسیت به لمس، خستگی مزمن یا افزایش خستگی ناشی از فعالیت، و ضعف عضلانی برخی از بسیاری از علائم احتمالی هستند.

 

بیشتر بخوانید :

زانودرد ، دلایل و درمان آن

جراحی تعویض مفصل زانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید